Yaching Polska PL

Masz łódź? To musisz to wiedzieć System Reja24 to już obowiązek…

Od kiedy obowiązują przepisy nakazujące rejestracje jednostek pływających? 

Od 1 lipca 2020 roku obowiązek rejestracji łodzi motorowych o długości powyżej 7,5 metra i mocy silnika powyżej 15 kW stał się faktem.

Nowe przepisy dotyczące rejestracji tych jednostek pływających wprowadzono w ramach systemu reja 24, który ma na celu usprawnienie zarządzania flotą łodzi oraz poprawę bezpieczeństwa na wodach.
Rejestracja łodzi w systemie reja 24 polega na zarejestrowaniu jednostki pływającej w centralnej bazie danych, gdzie przechowywane są informacje o właścicielu łodzi, jej parametrach technicznych oraz historii eksploatacji. Dzięki temu systemowi nadzór nad ruchem łodzi motorowych staje się bardziej efektywny, a kontrola przestrzegania przepisów dotyczących pływania łodzi motorowych jest znacznie ułatwiona.

Jakie są kary za niedopełnienie obowiązku rejestracyjnego jednostek pływających ?

Niedopełnienie obowiązku rejestracji łodzi motorowej powyżej 7,5 metra i 15 kW może skutkować nałożeniem kary finansowej. Wysokość kary za niezarejestrowaną łódź wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od decyzji organu nadzorującego. W przypadku tej sytuacji jest to Polski Rejestr Statków S.A. Niedotrzymanie tego obowiązku może być również podstawą do zatrzymania łodzi przez uprawnionych funkcjonariuszy oraz do wszczęcia postępowania administracyjnego.

W jakim celu powstał system Reja24?

Wprowadzenie obowiązku rejestracji łodzi motorowych powyżej 7,5 metra i 15 kW w systemie reja 24 ma na celu poprawę bezpieczeństwa żeglugi oraz usprawnienie zarządzania flotą jednostek pływających. Dlatego też warto podporządkować się tym przepisom i dokonać rejestracji swojej łodzi, aby uniknąć konsekwencji związanych z niedopełnieniem tego obowiązku. Jednocześnie należy pamiętać o konieczności przestrzegania wszystkich innych przepisów dotyczących pływania, aby zagwarantować swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników wód.

Kto rejestruje łódki ?

Polski Związek Żeglarski  dwa rejestry morski i śródlądowy , Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego,  Starostwa , Izby Morskie i Urzędy Morskie. 

Można również skorzystać z usługi firm pośredniczących takich jak np: firma https://www.yachtingpolska.pl/rejestracja-jachtow-mazury/ .

Wspierające i pomagające w pisaniu wniosku. Firmy takie są wyspecjalizowane i posiadają nie zbędne informacje do szybkiego dopełnienia formalności przy rejestracji jednostki pływającej.

Dzięki takiemu wsparciu nie tracisz czasu na ślęczenie nad dosyć obszernym i skomplikowanym wnioskiem a zyskujesz spokój i pewność.  Rejestracja wymaga również skompletowania odpowiednich dokumentów jak i przeglądów jednostki. Takie usługi są również wykonywane w ramach doradztwa i pomocy.

Są wręcz niezbędne do prawidłowej rejestracji jednostki pływającej.

Serdecznie dziękuję za doczytanie artykułu do końca mam nadzieję, że był pomocny;-)

 

 

2 komentarze

  • Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine
    Optimization? I’m trying to get my site to
    rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.

    If you know of any please share. Thank you! I saw similar blog here: Lista escape roomów

    Reply
  • Napisano: długość powyżej 7,5 metra i mocy powyżej 15 kW. Rozumiem że jeżeli łódka ma 7,0 m może mieć moc np. 100kW.
    Jeżeli się nie mylę, powinno być: 7,5 m LUB 15 kW.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top